Thursday, March 19, 2009

is this going to get worse?

the boys take their lunches to school. every few weeks I have to make a sams run for juice boxes and snacks etc. This moring I went to Walmart(yes I shop at walmart, deal with it)
and bought a bunch of snacks(crackers, fruit snacks, granola bars, fruit cups etc)
$66 dollars.
SIXTY SIX FRIGGIN DOLLARS for 2 boys lunch snacks.

They are only 8 1/2 and 5 1/2. What is going to happen when they hit puberty and are REALLY eating me out of house and home?? I cant even think about it.

I have already told charles to crack the whip at work and start bringing home more bacon...we have hungry boys to feed.
Post a Comment